עבודה בצוות & חוכמת ההמונים

team work

זה מאמר שמתיימר להיות אובייקטיבי, אך למען האמת – איך אפשר להיות אובייקטיבי, שהיום זה דבר ידוע לכול, שלעבוד בצוות, זה הבסיס והנוסחה להצלחה לכל דבר, ובכל תחום? ואיך כל זה קשור ל"חוכמת ההמונים"?

"חוכמת ההמונים (באנגלית: Wisdom of the crowd) היא הדעה הקולקטיבית של קבוצת יחידים. איסוף תשובות של קבוצה גדולה לשאלות הכרוכות באומדן, ידע כללי וחשיבה מרחבית נמצאו, באופן כללי, כטובות, ולעתים טובות יותר, מאשר כל תשובה שניתנה על ידי אותם יחידים בקבוצה. הסבר אינטואיטיבי לתופעה זו הוא ה"רעש" הייחודי ליחיד בקבוצה – לכל אדם דעות אישיות ושיקול דעת פרטני, וכאשר לוקחים את ממוצע התשובות של קבוצת יחידים, יש לתשובות נטייה להתכנס סביב נקודה מסוימת, ובכך לבטל את השפעת "רעש" זה". – מתוך אתר ויקיפדיה, לחצו כאן לקריאת הערך המלא בנושא.

כל אדם מגלה במהלך חייו, שלא פעם הוא נדרש להוכיח את עצמו, יכולותיו, להשקיע רבות בפועלו, יהיה עיסוקו אשר יהיה, ולפתח כישורים אוטודידקטים (זאת אומרת, ללמוד ולפתח את כישוריו בכוחות עצמו, ולאו דווקא במסגרת כלשהי, אומנם שזה לעיתים הכרחי ותמיד מוסיף).

"חייו של אדם יכולים להיות מופלאים כאשר האדם יוצא להשיג מטרה או מטרות:
שהוא או היא מאמינים בהם, שהוא או היא יכולים להתמסר להשגתן, שהוא או היא יכולים לשים את כל מרצם בם".
– בריאן טרייסי

לעבוד בצוות, זה סוד ההצלחה
״אם תעשה כל שביכולתך למען הקבוצה, תמיד תעשה משהו טוב גם לעצמך" . – פט ריילי

כשאנו עובדים בצוות, לרוב נגלה כמה חשוב שיתוף הפעולה הזה, ושהוא מכריע לא רק בהחלטות גורליות, אלא גם בתחושה יומיומית, בריאותית, חברתית, ואנושית. אי אפשר לבטל זאת, זה מוכח מחקרית, וזה מורגש פנימית. אף אדם הוא לא סופרמן, ואי אפשר לעשות הכול, או כמו שאומרים – "אי אפשר לאכול את העוגה, ולהשאירה שלמה".

לכן, עוד מימי הגן, ביה"ס, הצבא וכן הלאה – אנו מגלים את כוחה העצום של עבודת צוות. כמה זה אפקטיבי ויעיל לחלק משימות, לשתף פעולה, להתייעץ ולדון יחד בנושאים שונים, להגיע להכרעות והחלטות חשובות (קטנות וגדולות כאחד), לפתור יחד בעיות מורכבות, לדון בפתרון בעיות, ולעבור תהליכים משותפים, והכי חשוב – לחוות הצלחה, אושר ושמחה יחד.

כשאנו מגיעים להישגים בחיים, או מנגד – עולים על הר גבוה, לאתגר הבא שלנו, והדרך לא פשוטה, תמיד נישען וניעזר במי שמסביבנו ונספק את אותה התמיכה והעזרה כשנידרש אנחנו לעזור לאחר. השאלה היא איך עושים זאת, בדרך שבאמת תועיל ולא תזיק, ואיך נכון לבנות את המערכת הזו, את הצוות הזה, למשל בעסק שלנו? זה ידע שעלינו לרכוש, והוא נמצא בשפע. רק ביחד נצליח!

״רוח צוותית זה מה שנותן לחברות רבות יתרון על פני המתחרים שלהם".
-ג'ורג' קלמנטס

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.